Friday, November 28th, 2014

Publikimet dhe ndeshjet e fundit

Sidnei, çfarë po kombinon Del Piero!

Del në fushë Del Piero, merr 3 gola! Milano, 10 nëntor 2012 Skuadra e Pinturicchio-s arrin të marrë një remont të pabesueshëm në çerek orën e fundit të lojës.  Duke luajtur për një orë të tërë arrin tw bëjë që skuadra e tij të marrë rezultatin 2-0. Në minutën e 65-së zëvendësohet Melbourne dhe e kthen rezultatin përmbys duke fituar në rezultatin 3-2 këtë ndeshje. Ishte një ndeshje që duhej fituar me çdo kusht. Dhe në fakt, pa hasur ndonjë problem të madh Sidnei Fc dhe Alessandro Del Piero, edhe pse me pak mundim, në minutën e 65-së kishte në pëllëmbë të dorës sfidën-ruajtja e grupit A-League kundër Melbourne Victory. Dy me zero, ishte komode dhe njëkohësisht tre pikë në xhep për të dalë nga zona e nxehtë falë rrjetave në minutën e 14-të të Yau dhe në minutën e 48-të – në hapjen e transmetimit – të Bosschaart. Pinturicchio

Lexo me shume

 

Allegri: Milan pa titull

Tekniku i skuadrës kuq e zi: “Shumë ndryshime janë bërë në skuadër me qëllimin e vetëm për të marrë titullin”. Kthehet Boateng me Fiorentina-n: “Luajnë shumë mirë dhe në mënyrë të kujdesshme, kanë kulitet të lartë tek lojtari Pizarro dhe një mbrojtje rrënjësore, por edhe ne jemi mirë. Pjesa tjetër (Montella) nuk më intereson fare” Massimiliano Allegri karikon ambjentin e skuadrës kuq e zi, stina e Milan-it sapo ka nisur dhe është ende në hapat e para: “Mund të bëjmë një ndeshje të mirë mes kampionësh, për kupën e Italisë dhe kampionatin, skuadra jonë është në një periudhë të mirë, këmi bërë diçka dhe kemi arritur një rezultat të mirë. Duhet të qëndrojmë në tension, kemi vetëm 14 pikë dhe jemi ende larg nga zonat e rëndësishme. Nuk i kemi zgjidhur ende të gjitha problemet tona, rruga do të jetë e gjatë dhe e vështirë, por po luajmë një futboll

Lexo me shume

 

Premtimi i Stramaccioni-it

“Sneijder nuk diskutohet” Një natë përpara ndeshjes me Atalanta-n, teknku i Interit Andrea Stramaccioni kërkoi gjakftohtësi nga të vetët: “Skuadra e Juve-s është një provë shumë e rëndësishme, por kujdes nga kurthet që mund t’ju ngrenë”. Në të përditshmen hollandeze ai pohon: “Kam një raport shumë të mirë me Wesley-in, di tashmë që ai do të hyjë në fushë përsëri së shpejti” Në vigjilje të sfidës me Atalanta-n, tekniku i Interit sqaroi menjëherë  çështjen me Sneijder-in: “Vlera e pallogaritshme e  Wesley-it, është absolutisht e pallogaritshme dhe nuk vihet në diskutim”. RREGULLORJA — Kjo çështje është e lidhur ngushtë me parashikimet kundrejt skuadrës Hollandeze, për të cilën ishte e ndaluar në ditët e kaluara përdorimi i rrjetit social Twitter: “Këtë vit, në marrëveshje me menaxherin e skuadrës Ivan Cordoba, kemi një rregullore të brendshme përsa i përket dhomës së zhveshjes, e vendosur nga trajneri, kështu që nuk mund të shprehen gjykime të

Lexo me shume

 

Chelsea-ManUtd, një ndeshje e çmendur, përfundon 5-4! Liverpool e Tottenham k.o.

Chelsea-ManUtd, një ndeshje e  çmendur, përfundon 5-4!  Liverpool e Tottenham k.o.

Sërish goleadë në kupën e Ligës: Blutë përmbysin rezultatin 2-3 dhe hakmerren për humbjen e të djelës. Fitore Norëich e Swanse Eden Hazard arrin ManUtd. Afp Në Angli është një natë tjetër Kupe (e Ligës). Fija që lidh dy ditët e tre ndeshjeve të 1/8 të kupës është hakmarrja. Hakmarrja që Chelsea merr ndaj  Manchester United (5-4 rezultati final), pas humbjes plot vrer të djelës së shkuar. Sigurisht që ekipet kishin hedhur në fushë rezervat ndryshe nga ndeshja në Premier, por të kualifikohesh mes tetë më të mirave të  Capital One Cup, dhe tu mbyllësh rrugën armiqve të urryer është një sodisfaksion i madh për Di Matteo-n. HAKMARRJA CHELSEA— Në mesin e pjesës së parë Romeu bën një gabim trashanik. Merr topin nga rivënia fundore e goditur nga Cech, por përgjumet dhe i merret topi nga Anderson. Braziliani shërben për Giggs dhe për veteranin është një lojë fëmijësh të shënojë

Lexo me shume

 

Chelsea-ManUtd, një ndeshje e çmendur, përfundon 5-4! Liverpool e Tottenham k.o.

Chelsea-ManUtd, një ndeshje e  çmendur, përfundon 5-4!  Liverpool e Tottenham k.o.

Sërish goleadë në kupën e Ligës: Blutë përmbysin rezultatin 2-3 dhe hakmerren për humbjen e të djelës. Fitore Norëich e Swanse Eden Hazard arrin ManUtd. Afp Në Angli është një natë tjetër Kupe (e Ligës). Fija që lidh dy ditët e tre ndeshjeve të 1/8 të kupës është hakmarrja. Hakmarrja që Chelsea merr ndaj  Manchester United (5-4 rezultati final), pas humbjes plot vrer të djelës së shkuar. Sigurisht që ekipet kishin hedhur në fushë rezervat ndryshe nga ndeshja në Premier, por të kualifikohesh mes tetë më të mirave të  Capital One Cup, dhe tu mbyllësh rrugën armiqve të urryer është një sodisfaksion i madh për Di Matteo-n. HAKMARRJA CHELSEA— Në mesin e pjesës së parë Romeu bën një gabim trashanik. Merr topin nga rivënia fundore e goditur nga Cech, por përgjumet dhe i merret topi nga Anderson. Braziliani shërben për Giggs dhe për veteranin është një lojë fëmijësh të shënojë

Lexo me shume

 

Atletico dhe Falcao të pandalshëm Reamli imiton Barçën :manita

Liga,java e 9°: fitorja 3-1 i bardhekuqve ndaj Osasuna-s vlen fitoren e dymbëdhjetë rresht dhe arrin në krye Narcelon-ën, “El Tigre” në gol për të 11-n ndeshje rradhazi (përfshirë ndeshjet e kupave dhe kombëtares). Dopietë e Pepita e të CR7, goli final i Callejon: Madridi fiton 5-0 në Maiorca. Dy gola edhe për Martins: Levante në vendin e pestë.     Goli i 3-1 realizuar nga Radamel Falcao. Afp Barça thërret, Atletico përgjigjet. Është e njejta histori në La Liga: ekipi i dytë i Madridit luan pas katalanasve dhe i rikap në krye të klasifikimit. Simeoe liquida Osasunën (3-1) duke koleksionuar kështu fitoren e dymbëdhjetë rradhzi në kampionat dhe Europa Legue. Pas golave të Mirandas e Raul Garcia, navarrët  rihyjnë në lojë me  Lamah para pushimit të ndeshje, por në të 73° ka ardhur goli i njëmbëdhjetë rradhazi i kolombianit Radamel Falcao (përfshirë ndeshjet e kupave dhe kombëtares), i dhjeti

Lexo me shume

 

Agnelli:

Agnelli:

Juventus-Inter ne program per te shtunen sapo ka nisur, me fjale. Presidenti bardhezi: “Ne  Catania kemi qene te rrethuar nga tensioni me pare, gjate dhe pas ndeshjes, pastaj ne trasmetimet e tv qendrimi ka qene anormal dhe antipatik”. Presidenti I Inter: “Sfida pak pershtypje ka lene. Duhet te mendojme vetem per nje gabim dhe te shpresojme te mos perseritet”   Juventus-Inter, ne program te shtunen mbrema ne Torino, sapo ka filluar. Ne fjalet e dy presidenteve, Andrea Agnelli dhe Massimo Moratti, duke ju referuar albitrimit ne Juventus-Catania. fjalet e Anjelit — Ne Catania ka qene dje “nje qendrim, nje sjellje para, pas dhe gjate ndeshjes  ka qene nje tension i larte perreth Juventusit”. Per ta denuncuar eshte presidenti I bardhezive, Andrea Agnelli, qe tregon se cfare trajtimi  I eshte rezervuar bashkepunetoreve te tij. “Jane fyer ne tribune  dhe kane detyruar drejtuesit tane te largohen, dhe ne konference per shtyp eshte pare

Lexo me shume

 

Napoli, mendon gjithmone Hamsik, Rimerr hapin drejt Juves

Skuadra e Mazzarri fiton 1-0 dhe tashme eshte -3 nga kreu, edhe pa Cavani. Shume raste te shperdoruara ne pjesen e pare. Venecianet braktisen, me dhjete lojtar ne fund per shkak te kartonit te kuq te marre nga Vacek   Ne fund mendon ai: Marek Hamisk. Dhe na vjen te pyesim: kush, pervec atij? Me Matador Cavanin  te demtuar ne tribune  dhe me shoket e tjere qe perserisin gabime te njepasnjeshme  dhe jane te paqarte para portes, ne fillim te pjeses se dyte eshte sllovaku qe gjen golin (I katerti ne kete kampionat) e tre pikeve  me nje te majte te bukur diagonale  ,largon friken  dhe qe I lejon Napolit  te mbaje hapin e Juves, gjithmone perpara me tre pike. Suksesi per ekipin e Mazzarrit  eshte I merituar: pak pa fat ne rastet e krijuara  duke vene ne dukje dhe shperdorimin e tyre, mbi te gjitha ne pjesen e pare,lojtaret

Lexo me shume

 

Udinese, cfare permbysje me Romen! Di Natale vdekjeprures me “lugen”

Perfundon  3-2. Ekipi i Zeman shkon ne avantazh me dopieten e Lamelas, pastaj permbysen nga golat e realizuar nga  Domizzi dhe nga kapiteni friulan. E diskutueshme penalltia e dhene ne fund dhe e realizuar nga Totò me gjuatje nga poshte. Merr te kuq ne fund Tachtsidis   Zeman stervit dy ekipe: nje te afte qe te kenaq dhe  qe  shkaterron cilindo, dhe tjetra qe I ben keq vetes se vet. Roma shkon ne avantazh me nje dopiete te Lamelas  dhe luan ne nje menyre spektakolare, pastaj humb dhe permbyset  me rezultat nga Udinese. Mbaron  3-2 per friulanet, me golin e  Domizzi dhe me dopieten e Di Natales. E diskutueshme penalltia e dhene per ekipin e Guidolin dhe qe pastaj eshte transformuar ne gol nga Totò per rezultatin final 3-2  me nje “luge” ne shtepine e Totit.   TOTTI eshte— Zeman fut ne debutim  Dodò ne krahun e majte, te komplikuara mungesat

Lexo me shume

 

Atletiko dhe Falcao te pandalshem, Reali imiton Barçen: manita

La liga, java e nente: rezultati 3-1 I bardhekuqve ndaj  Osasunes vlen fitoren e 12 rrjesht  dhe kapjen ne krye te Barcelones, “El Tigre” ka 11 ndeshje qe shenon rradhaz (duke perfshire kupat dhe kombetaren). Dopieta te  Pepitas  dhe te CR7, dhe nje gol i Callejon: Madrid fiton 5-0 ne Majorka. Dy gola edhe per Martins: Levante ne vend te peste   Barça therret, Atletiko pergjigjet. Eshte historia e perhershme ne la Liga: skuadra e dyte e Madridit  luan pas katalanasve dhe I kap ata ne kryesim. Simeone likujdon praktiken  Osasuna (3-1) dhe arrin keshtu fitoren e 12 midis kampionatit dhe  Europa League. Pas golave te  Miranda dhe Raul Garcias, distanca eshte shkurtuar nga  Lamah para pushimit te pjeses se pare, por ne min e 73′ erdhi goli I 11 rrjesht I kolumbianit  Radamel Falcao (duke perfshire kupen dhe kombetaren), I dhjeti ne la Liga. Tani Atletiko  eshte serish ne

Lexo me shume

 

Publikimi i Fundit

Sidnei, çfarë po kombinon Del Piero!

Del në fushë Del Piero, merr 3 gola! Milano, 10 nëntor 2012 Skuadra e Pinturicchio-s arrin të marrë një remont të pabesueshëm në çerek orën e fundit të ...

LATEST HEADLINES

Foto galeri

  • buffon

Klasifikimi Bundesliga

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Advertising

Video e Dites

Lajme Sportive

Klasifikimi Premier League

PosNamePldGDPts
1Chelsea121932
2Southampton121826
3Man City121124
4Man Utd12419
5Newcastle12-119
6West Ham12418
7Swansea12318
8Arsenal12517
9Everton12317
10Tottenham12-117
11Stoke12-215
12Liverpool12-314
13West Brom12-413
14Sunderland12-713
15Crystal Palace12-412